Genel

Yoğurt, Limon ve Kırmızı Acı Pul Biber İle Hazırlanan Yoğurt Kürü Göbek Eritiyor!

Written by MERVE

Vücutta biriken yağların en çok depolandığı yerdir göbek bölgemiz. Ne kadar yürüyüş yapsak, kendimizi yememeye zorlasak da göbeğimizdeki fazla yağların erimemesinden her zaman şikayet etmişizdir. Bundan böyle göbek bölgesindeki yağlar sorun teşkil etmeyecek. Yoğurt, limon ve pul biber ile hazırlayacağınız yoğurt kürü ile.

Yoğurt fazla protein içeren buna rağmen düşük kalori ihtiva eden bir yiyecektir. Tek başına bile zayıflatıcı özelliği olduğu yapılan bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Ayrıca vermiş olduğu tokluk hissi bizi fazla yeme probleminden de uzak tutmaktadır. Bir öğün tüketilen yoğurt diğer öğüne kadar bizi tok tutmaktadır.  Metabolizmayı hızlandırıcı özelliği yoğurdu ve yoğurt ile yapılan kürleri zayıflamada ve yağ yakmada ön plana taşımaktadır. (Bu araştırma Amerikan Tenneesse Üniversitesince yapılmıştır.)

Göbek Eriten Limon Yoğurt Kürü

Limon Yoğurt Kürü İçin Gerekli Malzemeler

Yarım su bardağı yarım yağlı yoğurt. Bu yoğurt evinizde kendinizin hazırladığı yoğurt olması daha isabetli olur.

Yarım adet taze sıkılmış limon suyu,

1 çay kaşığı kırmızı acı pul biber (organik, ev yapımı olmasına dikkat edin.)

Yoğurt Kürü Hazırlanışı ve Tüketimi

Yarım su bardağı yarım yağlı yoğurdumuzu bir kaba koyuyoruz. Üzerine limon suyumuzu ve kırmızı acı pul biberi ekleyip iyice karıştırıyoruz.

iki hafta boyunca yatmadan en az 30 dakika önce hazırladığımız yoğurt kürünü yiyoruz.

Yatmadan en az 4 saat öncesinden bir şey yememeye özen gösteriyoruz. (Meyve dahil.)

Yoğurt Kürü Zararlı mıdır?

Emziren ve hamile olan kadınlara hiçbir zayıflama kürünü önermediğimiz gibi kürün içerisinde bulunan malzemelere alerjisi olanlar da bu kürü uygulamamalıdır. Ayrıca hemeroid rahatsızlığı bulunanlar da bu kürden uzak durmalıdır.

About the author

MERVE

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategoriler