Tarçının Sağlık Üzerinde Kanıtlanmış Faydalarına Gelin Birlikte Göz Atalım

Bir zamanlar tarçın, altından daha değerliydi. Tarçının sağlığımıza olan faydaları, ilk etapta şaşırtıcı gelmeyebilir ama yazımızın sonuna vardığınızda en önemli iki baharatınızdan biri olacağına eminim.

 

1. Tarçın, Tip 2 diyabet tedavisine yardımcıdır.

Tarçın, Tip 2 diyabet için bir tedavi olmadığı doğru olsa da, tarçın hastalığın yönetiminde etkili bir araç olabilir.

Lori Kenyon Farley, wellness, fitness ve anti-aging ve arkasında uzmanlarından biri konusunda uzmanlaşmış bir sertifikalı Beslenme Danışmanı göre proje suyu, tarçın iki farklı şekilde bu hastalığı yönetmenize yardımcı olabilir. “Kan basıncını düşürebilir ve Tip 2 diyabetliler için kan belirteçleri üzerinde olumlu bir etkisi olabilir” diye açıklıyor Farley, insektin direncini de “şeker hastalığını azaltabilen açlık kan şekeri düzeylerini %29’a kadar düşürdüğü gösteriliyor” diyerek azaltabilir.
Shane Ellison, MS, tıbbi bir kimyager ve Sugar Detox’un kurucusu, tam olarak bunun nasıl tedavi ettiğini açıklıyor . “(Tarçın) kas hücrelerinde doğrudan enerji haline dönüştüğü için kan dolaşımından şekeri çıkararak tedavi ediyor” diyor. “Çoğu reçeteli ilaçtan daha iyi tedavi ettiği bile gösterildi.”

Vücudumuzda insülin duyarlılığının artması, tip 1 diyabetlilerde doğumda mevcuttur. Yaşlandıkça ve şekeri tüketirken  insüline ihtiyaç artmaktadır. Sonuç olarak, kan dolaşımında şekerin oluşmasına ve sağlık sorunlarına neden olur. Ellison, “Tamamen toksik olmayan tarçın, reseptörleri onararak bir kez daha insüline duyarlı olduklarını” söyledi. “İnsülin duyarlılığında bir artış olması nedeniyle zamanla şeker seviyeleri normale döndü.”

Tarçın şekerden yoksun tatlı bir tata sahip olması, bunun düz yoğurt gibi tatlı veya atıştırmalık gibi gıdalara mükemmel bir katkı yapması gerçeğini eklerseniz, Tip 2 Diyabetliler için eşsiz bir tedavi takviyesi olarak düşünülebilir.

tarcinin-faydalari-nelerdir

Çubuk Tarçın

Yazının Devamı İçin -> http://www.zararlarifaydalari.com/tarcinin-faydalari-nelerdir/

Author

Write A Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.