Genel

Limon Suyu ve Sarımsak ile Şeker’den Kurtulun

Written by MERVE

Özellikle Rus hekimler tarafından nasihat ettiği kalp ve damar hastalıkları reçeteleri şeker hastalığına mucizevi neticeler veriyor.

Bitkilerle birlikte natürel rehabilitasyon usulüne her zaman umursayan Rus tıp dünyası, bu özel yöntemi suratlarca yıllardır kullanıyor ve son derece zaferli neticeler elde edebiliyor.

Limon suyu ile birlikte sarımsakla uygulanan karışım, damar sertliklerinin yanında damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ya da tansiyon gibi problemleri tamamen kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır.

Limon suyu ve sarımsak ile şekerden kurtulun

Türkiye’deki bazı hekimler ise hastalarına bu yöntemi kesintisiz olarak öneriyor.

Peki, bu teklifi ev içerisinde rahatça yapabilir miyiz?

Tabiki…

Şu biçimde;

— 2 Litre hiç su katılmadan hazırlanan bunalmış limon suyu…

— Takribî olarak 40 diş atanmış ve ezilmiş sarımsak Anadolu’da yetiştirilen ithal olmayan sarımsak olmasına itina gösterinizaşinayı gibi Çin mülkü sarımsaklar piyasada bulunmaya devam ediyor. Dilerseniz siz kendi bahçenizde yetiştirdiğiniz sarımsakları kullanarak bu karışımı yapabilirsiniz.

— Ağzı sıkı biçimde kapanmış olan koyu renkli yapıda şık almayan bir kavanoz 2 litre hacminde pet şişeler de kullanabilirsiniz, ama sizlere sırça kullanmanız nasihat edilir

Hazırlanışı:

2 Litrelik kavanoz veya pet şişeyi doldurabilecek kadar limon satın alabilirsiniz Tabi bahçenizde bulunuyorsa oradan toplayabilirsiniz. Limonların içindeki suyunu iyice sıkıp şişeye doldurabilirsiniz.

Atanmış biçimde bulunan 40 diş orta boy sarımsağı deviremeden ve sarımsağı ezerek limonun içine atıp şişenin kapağını sıkıca kapatabilirsiniz. 25 gün süresince kavanozu serin bir yerde tutun ve her gün birkaç defa çalkalama harekâtı uygulayın. Takribî olarak 25 gün sonra sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini sizde göreceksiniz.

25 gün sonra hazır gidişata gelmiş olan karışımdan her sabah kahvaltıdan yarım saat evvelinde yarım çay kadehi için. Bu kürü her gün kumpaslı biçimde ve muhtemelse aynı saatte yapmanızı öneririz.

Bu karışımın içerisinde rastgele bir başka bir madde tuz, şeker, tatlandırıcı vs. kullanmayın

 

No votes yet.
Please wait...

About the author

MERVE

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.