Limon Kabuğu Kullanarak Eklem Ağrılarınızdan Kurtulun

Eklem ağrılarınız size zor zamanlar yaşatıyor değil mi? Eklemlerinizde kırmızılık, hareket kaybı, şişme meydana geliyor hatta bazen topallamanıza sebep oluyor ve bu hayatınızı oldukça zorlaştırıyor.

Ne yazık ki ilaçlar sadece kısa vadeli çözümler sunuyor ancak bizim anlatacağımız yöntemler ile eklem ağrılarından tamamen kurtulabilirsiniz.

Limon oldukça besleyici bir turunçgil türüdür. Magnezyum, kalsiyum, pektin, B1,B6, A ve C vitaminleri içerir. Limonun hem suyunu hem de kabuğunu kullanarak eklem ağrılarınızı geçirebilirsiniz. Hatta tansiyonu düzenler, bağışıklık sisteminizi güçlendirir, vücudunuzu rahatlatır, yağ yakar ve sindirimi kolaylaştırırsınız.

Limon kabuğunu blenderdan geçirip eklemlerinize sararsanız faydalarını kısa zamanda görmeye başlarsınız.

Daha etkili bir tarifimiz için malzemeler:

  • Zeytin yağı
  • 2 limon
  • Okaliptüs yaprağı

Hazırlanışı

Limon kabuğunu bir bardağa koyun, okaliptüs yaprakları ve zeytin yağını ekleyin. 2 hafta bekletin. Bu karışımın içerisine bir bez koyun ve yeterince emmesini bekleyin, ardından ağrılı bölgeye uygulayın.

 

No votes yet.
Please wait...
Categories: Uncategorized

Henüz yorum yapılmamış, İlk yorum yapan siz olun!

Bir cevap yazın

Not:Bu sitede yorumlar kendi yazarların görüşlerini yansıtır bu sitenin görüşlerini değil. Üyelerden kaba sözlerden ve küfürlerden kaçınılması istenir. Herhangi bir uyarı veya açıklama yapmadan herhangi bir yorumu silmek için hakkımızı saklı tutarız.

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlidir : *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.