Genel

Evinizi Karınca Baskınından Korumanız İçin Deneyebileceğiniz Doğal Yöntem

Written by MERVE

1. Karbonat, şekerle birlikte karıştırılarak karıncaların yuva çıkışlarına koyulabilir.

Bu karışımdaki şeker kokusu karıncayı çekerek yenmeyi sağlıyor. Karbonat ise karıncanın doğal kimyasını bozarak sayıca azalmasını sağlıyor.

2. Karıncalar tebeşir çizgisini geçemiyor!

Toz halindeki madde, böceklerin feromon izlerini (bir karınca kolonisinin diğer üyeleri ile iletişim kurmak için kullandığı koku işaretlerini) bozmaktadır. Bu nedenle, tebeşir ile çizgi çekmek veya karıncaların giriş noktaları ile arzulanan besin kaynağı arasına (örneğin, kiler, dolaplar, mutfak çöp kutuları vb.) bir parça tebeşir tozu dökmek, onların varış yerine ulaşmasını önleyecektir.

3. En kolay yöntemlerden biri, her evde bulunan su ve sabunu karıştırmak…

Bir sprey şişesini ılık suyla doldurun, sıvıya az miktarda deterjan ekleyin, sallayın ve gerekli yerlere püskürtün. Sabun karıncaların cesetlerini kaplayacak ve bunları boğacak, aynı zamanda koku izlerini de silecek, böylece kolonin geri kalanı, daha önce yönlendirdiği en lezzetli atıştırmayı bulamayacak.

4. En yararlı doğal ev ürünlerinden olan sirke de karınca istilasını önlemek için doğal bir çare.

Tebeşir gibi, sirke de karıncaların feromon patikalarını yok ederek çalışır. Sirke ve su karışımını bir grup karıncanın çevresine bir daire şeklinde püskürterek uygulayabilirsiniz. Sirke sayesinde koku izleri dağılacak ve karıncalar da yönlerini kaybedecekler. İzlerini kaybetmek istemeyen karıncalar sirke kokusundan uzak duracaktır. Kapı ve pencerelerin etrafına veya karıncaların evinize girebileceği başka yerlere püskürterek onları dışarıda tutabilirsiniz.

5. Hem karıncalardan kurtulmak hem de evinize güzel kokular yaymak istiyorsanız nane yağı kullanabilirsiniz.

Küçük bir pamuğa nane yağından bir kaç damla dökün.

6. Kahve telvesini karıncaların çıkış noktalarına koyarak onları evinizden tutun.

Bu yöntemle karıncalara zarar vermeden onların istemediğiniz alanlara girmemesini sağlayacaksınız.

7. İnsan sağlığına bolca faydası bulunan sarımsak karıncaların korkulu rüyası olabiliyor!

İki diş sarımsağı ve bir karanfili karıştırarak karıncaların çıkış noktalarına koymanız onların sarımsak kokusundan rahatsız olup kaçmasına neden olacaktır. Etkisinin sürmesi için sarımsaklar kuruduğunda tazesiyle değiştirmeniz gerekir.

About the author

MERVE

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategoriler