Dün Akşam Ne Yedin? 10 Gün Önceyi Bile Hatırlayacaksınız

Hayatımızı, ellerimizi, bacaklarımızı, bakışlarımızı, konuşmamızı etkileyen bizi yöneten beynimize ne kadar değer veriyoruz? Beynimizi yeterince besliyor muyuz?

Son günlerde herkeste unutkanlık olmaya başladı. Kimse şu sorunun cevabını 2-3 dk düşünmeden veremiyor… Bakalım sen hemen verebilecek misin… Dün akşam ne yedin?”

Böbreklerimizin sağlığı için su içiyoruz, akciğerlerimizi korumak için sigara tüketmemeye gayret ediyoruz, karaciğerlerimizi korumak için alkol tüketmemeye çalışıyoruz. Peki tüm bu organları idare eden beynimiz için hangi önlemi alıyoruz?

Diyetisyen Dilan Eker, beyin sağlığımız için ne yememiz konusunda şahane bilgiler verdi. İşte beynimizin ihtiyacı olan besinler.

1. Kakao

 

2. Kemik suyu

 

3. Zerdeçal

 

4. Yumurta sarısı

 

5. Kuruyemişler

 

6. Yaban mersini

 

Beyindeki hücrelerin bir biriyle iletişimini arttıran yaban mersini özellikle beyin sağlığı açısından çok önemli bir yere sahiptir.

No votes yet.
Please wait...
Categories: Uncategorized

Henüz yorum yapılmamış, İlk yorum yapan siz olun!

Bir cevap yazın

Not:Bu sitede yorumlar kendi yazarların görüşlerini yansıtır bu sitenin görüşlerini değil. Üyelerden kaba sözlerden ve küfürlerden kaçınılması istenir. Herhangi bir uyarı veya açıklama yapmadan herhangi bir yorumu silmek için hakkımızı saklı tutarız.

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlidir : *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.