Genel

Dondurmalı Pasta Tarifi

Written by MERVE
 • 3 pakethazır rulo pasta
 • 700 ml.dondurma
 • 1 tatlı kaşığıhazır toz kahve
 • 1 çay kaşığıtoz şeker
 • 1 su bardağısıcak su

Dondurmalı Pasta Tarifinin Püf Noktası

Pastanızı hazırlarken seçeceğiniz rulo pastayı damak zevkinize göre; beyaz kremalı ya da tamamen kakaolu seçebilirsiniz. İçini dolduracağınız dondurma çeşidi de tamamen sizin damak zevkinize kalmış.

Dondurmalı Pasta Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Rulo pastaları paketten çıkartın ve yaklaşık 1,5 cm kalınlığında dilimleyin.
 2. Hazırladığınız bu dilimleri içini komple streç filmle kapladığınız yuvarlak ve derin bir kasenin içersinie yerleştirmeye başlayın. Tüm kenarları ve tabanı bu şekilde dilimlerle kaplayın.
 3. Bir bardağın içinde sıcak su, toz hazır kahve ve toz şekerle bir kahve hazırlayın. Bu kahveyi biraz ılınınca tabana ve kenarlara döşediğiniz kek dilimlerin üstüne gezdirerek güzelce ıslatın.
 4. Üstünü streç filmle kapatın ve buzlukta yarım saat bekletin.
 5. O beklerken dondurmayı buzluktan çıkartın ve biraz çözülmesini sağlayın.
 6. Yarım saatin sonunda kabınızı buzluktan çıkartın ve streç filmi açın. Eğer renk renk katmanlar yapmak istiyorsanız, dondurmayı renklerine göre sırayla kabın içine yerleştirin.
 7. En üstünü kalan rulo pasta dilimleriyle kapatın ve hazırladığınız kahveyle biraz daha ıslatın. Üstünü tekrar streç filme kapatıp buzluğa atın.
 8. Bu şekilde en az 1 saat beklettikten sonra, buzluktan çıkartın, kabı ters çevirin ve bir servis tabağına alın. Üzerindeki streç filmi çıkartın ve dilimleyerek servis edin.
No votes yet.
Please wait...

About the author

MERVE

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.