Üç Renkli Rulo Börek

No votes yet.
Please wait...
Hazırlık süresi
15 Dakika
Pişirme süresi / Dondurma süresi
20 Dakika
Zorluk Derecesi
Orta
Servis
8 kişi
Tarif Öğünü
Çay Saati
Yazar
Yayın Tarihi
1,00 Çay Bardağı
Süt
1,00 Çay Bardağı
Zeytinyağ
1,00 Kilogram
ıspanak yaprağı
4,00 Adet / Tane
Havuç
4,00 Adet / Tane
patates
500,00 Gram
beyaz peynir
4,00 Adet / Tane
YUFKA
2,00 Adet / Tane
Yumurta
1,00 Miktar
Tuz karabiber pulbiber
1,00 Tatlı Kaşığı
Kuru Nane
Üç Renkli Rulo Börek
  1. Patatesler haşlanıp,ezilir. Beyaz peynir baharatlarla karıştırılır. Ispanakların yaprakları ince ince kıyılır, çok az tuzla ovulup, suyu elimizle sıkılır.
  2. Beyaz peynir baharatlarla karıştırılır.Havuçlar rendenin iri tarafı ile rendelenir. Beyaz peynir baharatlarla karıştırılır
  3. Zeytinyağı, süt ve yumurta akları iyice çırpılıp, karıştırılır.Yufkanın biri tezgaha yayılıp,yuvarlak kenarları içe doğru katlanarak dikdörtgen şekli verilir.
  4. Zeytinyağlı karışım ile yağlanır. Peynirli patatesli karışım yufkanın uzun kenarına yayılarak sıkıca rulo yapılır.
  5. kinci yufka da aynı şekilde hazırlanıp, peynirli ıspanaklı karışım yayılıp, sıkıca rulo yapılır. Üçüncü yufka da aynı şekilde hazırlanıp, peynirli havuçlu karışım yayılıp,sıkıca rulo yapılır.
  6. Dördüncü yufkanın da, yuvarlak kenarları içe doğru katlanarak dikdörtgen şekli verilir. Zeytinyağlı karışım ile yağlanır. Dördüncü yufkanın üzerine iki rulo yan yana, üzerine de üçüncüsü konulur.
  7. Hepsi birlikte sıkıca sarılıp, rulo yapılır. Rulodan iki parmak kalınlığında dilimler kesilir.Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine aralıklı olarak, dilimler yan çevrilerek dizilir.
  8. Kenarlarına yumurta sarısı fırça ile sürülüp, çörek otu serpilir.Önceden ısıtılmış 190 derece fırında börekler kızarana kadar pişirilir. AFİYET OLSUN

Henüz yorum yapılmamış, İlk yorum yapan siz olun!

Bir cevap yazın

Not:Bu sitede yorumlar kendi yazarların görüşlerini yansıtır bu sitenin görüşlerini değil. Üyelerden kaba sözlerden ve küfürlerden kaçınılması istenir. Herhangi bir uyarı veya açıklama yapmadan herhangi bir yorumu silmek için hakkımızı saklı tutarız.

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlidir : *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.